Золочів i Львів – Złoczów i Lwów
Pałac podhorecki – Podhorce (Підгірці), obwód lwowski. Polska perełka na Ukrainie… XVII wiek.
Cmentarz Orląt, Lwów- grób nieznanego żołnierza.
Cmentarz Orląt, Lwów.
Bronisław Waligórski – uczestnik Powstania Styczniowego, cmentarz Łyczakowski Lwów.
Nagrobek na cmentarzu w Złoczowie.
Na dziedzińcu zamku w Złoczowie (Золочів), XVII wiek.
Na dziedzińcu zamku w Złoczowie (Золочів), XVII wiek.
W kościele Wniebowzięcia NMP w Złoczowie.
Remonty głównej drogi w Złoczowie.
Targ w Złoczowie.
ŚP Adam Roch Gozdawa Osuchowski … nagrobek harcerza na cmentarzu w Złoczowie. Miał 14 lat gdy zmarł nie obudziwszy się po operacji ślepej kiszki … „Podobał się Bogu ten kwiat młodzieńczy i dlatego przeniósł Go z ziemskiego w niebiańskie ogrody”. Harcerz drohobycki i złoczowski … syn Zygmunta i Marii.
Po mszy w złoczowskim kościele…
Cała fotorelacja z wyjazdu, którego głównym celem była pomoc Polakom mieszkającym w okolicach Złoczowa. Akcja została zorganizowana przez środowiska harcerskie z terenu województwa podkarpackiego przy pomocy Wspólnoty Polskiej i parafii Wniebowzięcia NMP w Złoczowie.
„Lepiej umrzeć, stojąc, niż żyć na kolanach!”
Krótka relacja fotograficzna z wieczornicy zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie w ramach obchodów 30 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Wieczornicę rozpoczął koncert drużyny harcerskiej „Czarna 13” z Przemyśla a zakończył pokaz filmu dokumentalnego „Solidarność – kruszenie murów”. W między czasie odbyły się relacje świadków historii, wśród których byli: Stanisław Markowski, Antoni Kopaczewski, Marek Kamiński, Stanisław Krupka oraz Adam Oberc a także rozstrzygnięcie konkursu „Stan wojenny w Polsce”.
Inwersja
Inwersja powietrza to zjawisko, w którym powietrze wysoko w górach jest cieplejsze niz to zalegające w dolinach. Inwersja sprawia, że jest bardzo dobra widoczność, z naszego województwa widać m.in. Tatry. Można powiedzieć, że jest to anomalia pogodowa, zdarza się dość rzadko.
Wczoraj, dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym można było zaobserwować fragment masywu górskiego Tatr Wschodnich (Wysokich). Przyczyną zjawiska był napływ mas powietrza arktycznego, które charakteryzuje się bardzo duża przejrzystością spowodowaną niskim poziomem zawartości pary wodnej.
Zjawisko obserwowałem w godzinach porannych m.in. ze wsi Głobikowa oraz z góry Liwocz (562 m.n.p.m.), są to odległości rzędu 100-120 km od Zakopanego. Mimo słońca, które utrudniało wykonanie zdjęcia udało się uchwycić ten widok teleobiektywem 70-200.
Najwyższy szczyt widoczny na zdjęciu to słowacka Łomnica 2634 m.
Zjawisko inwersji obserwowałem także w lutym tamtego roku, z Tarnicy udało się sfotografować Tatry… widoczność sięgała około 170 km!
Moje zdjęcie znalazło się także na stronie nowiny24.pl
Siatkówka
IV Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna, 2 grudnia 2011
AZS Politechnika Warszawska – Fart Kielce